Sıkıntının sonu liderlik
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Sıkıntının sonu liderlik

10 Kasım 2014 - 16:47

Bir yanda Giresunspor’un eski, şimdinin Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş, diğer yanda uzun yıllar önce Adanaspor’u  çalıştırrmış Giresunspor Teknik Direktörü Bahri Kaya.. Ancak, burada en avantajlı konumda olan Adanaspor Teknik Direktörü Levent Eriş. Çünkü, Levent Eriş Giresunspor’u geçen yıl çalıştırdı. Yani bir kaç oyuncuyu tanıyor. Giresunspor Teknik Direktörü Bahri Kaya yaklaşık 10 yıl önce Adanaspor’u çalıştırmıştı. Yani onun döneminden kalma hiçbir futbolcu yok. Levent Eriş, hem Giresunsporlu futbolcuları tanıyor, hem de saha ve seyirci avantajını kullanıyor. Nitekim de öyle oldu. Adanaspor 21. Dakikada Adnan ile golü buldu ve havaya girdi. Turuncu-Beyazlı ekip ikinci golü uzaktan şutlarla bulmaya çalıştı ve bunda da başarılı oldu. Adanasporlu Okan önünde bulduğu topa yaklaşık 30 metreden vurdu ve takımını 2-0 öne geçiren golü kaydetti.
İkinci yarıda ise Adanasporlu Ayhan’ın 61. Dakikada topa elle müdahalesinde  hakem haklı olarak penaltı noktasını gösterdi ve penaltı atışını kullanan Cem farkı 1’e indiren golü kaydetmesi Adanaspor’un paniklemesine neden oldu. Zira, golü bulan Giresunspor devamlı Adanaspor kalesini yoklamaya çalıştı. 70. Dakikada deyim yerindeyse Adanaspor’u ilahlar korudu. Adem Çalık’un şutunda topun direkten dönmesini takip eden Eren vurdu bu topta direkten döndü. Neyseki Adanaspor defansı akıllı davranıp topu uzaklaştırdı.
Turuncu-Beyazlı ekip iyi mücadele etti, ancak defansta  çok adam kaçırdı. Umarım Adanaspor teknik direktörü Levent Eriş defanstaki sorunu çözer. Defansın yanı sıra forvette de Adanaspor cömert davrandı. Bazı futbolcular gollük pozisyonu değerlendiremedi.
Adanaspor zorlu bir maç sonrası liderlik koltuğuna oturdu. Umarız bu liderlik sezon sonuna kadar sürer...


YORUMLAR

  • 0 Yorum