Şimşek’te “2” şanssızlığı!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Şimşek’te “2” şanssızlığı!

10 Kasım 2014 - 16:47

Karşılaşmayı izlemeye 5 Ocak Stadı’na giderken, Adana Demirspor-Belediye Vanspor maçının zor geçeceğini tahmin ediyordum. Tahminimde yanılmadım. Adana Demirspor her ne kadar Play-Of’a kalmak için ilk 5 takım arasına girmek istiyorsa, Belediye Vanspor da kümede kalma mücadelesi veriyor. Çünkü, Belediye Vanspor için 1 puan bile kazançtır. Bakıyorsunuz takımlar kazandıkları 1 puanla kümede kalabiliyorlar ya da şampiyon olabiliyorlar.

Adana Demirspor-Belediye Vanspor maçı Mavi-Lacivertli takım açısından zor geçti. Ancak, Adana Demirspor galibiyeti kaçıran taraf oldu. Mavi-Lacivertlilerde 4. dakikada Efecan’ın kaleciyle karşı karşıya kaldığı anda topu auta atması tribünleri sinirlendirdi.

Karşılaşmanın 35. Dakikasında Murat’ın yaklaşık 40 metreden şutunda topun üst direkten oyun alanına geri dönmesi Adana Demirspor için kaçan ikinci gol fırsatıydı.

Mavi-Lacivertli ekip asıl darbeyi 44. Dakikada yedi. Bu dakikada Adana Demirspor’un sahada iki oyuncusu sakatlandı. Samet ve Efecan sakatlanarak oyun alanını terketti. Efecan’ın tedavisi kulübede yapılırken, Samet ambulansla hasteneye götürüldü. Bu iki futbolcunun sakatlığı Adana Demirspor’un oyun düzenini bozdu ve iki takımda ilk yarı sonunda soyunma odasına golsüz beraberlikle gitti.

İkinci yarıda da atak oyun sergileyen Adana Demirspor 76. Dakikada Koray’ın cezaalanı dışında şutunda top yine direkte patladı. Dünkü maçta Adana Demirspor’un üzerinde bir şanssızlık vardı. Mavi-Lacivertliler’in iki topu direkte patladı, sahada iki oyuncu sakatlandı ve Demirspor 2 puanı 5 Ocak Stadı’nın çimlerine bıraktı...

Yani Adana Demirspor’da dün itibariyle “2” şanssızlığı mı yoksa uğursuzluğu mu diyelim adını varın siz koyun...

Maçın sonuna doğru tribünlerden “Helal olsun sizlere, bumu layık bizlere” tezahüratları yükseldi...

Sahi Adana’ya bu mu layık!...


YORUMLAR

  • 0 Yorum