Şimşek’te pamuk eller cebe!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Şimşek’te pamuk eller cebe!

10 Kasım 2014 - 16:47

Adana Demirspor futbol takımı 2010-2011 Futbol Sezonunun ilk devresini 26 puanla dördüncü sırada tamamladı. 2. Lig Kırmızı Grup’ta Elazığspor 39 puanla lider konumda olurken, Konya Torku Şekerspor 33 puanla ikinci, Pendikspor ise 28 puanla üçüncü sırada yeraldı.
Grubu birinci bitiren takım direk Bankasya Birinci Ligi’ne yükselecek. Daha sonra iki grupta 8 takım Play-Off maçlarından Bankasya Birinci Ligi’ne yükselmek için mücadele edecek.
Adana Demirspor ile lider Elazığspor arasında 13 puanlık bir fark var. Adana Demirspor artık bu saatten sonra Play-Off’u düşünmeli. Bu grupta lider olması ve direk Bankasya Birinci Ligi’ne yükselmesi zorn gibi görünüyor. Gerçi futbol bu ne olacağı belli olmaz. Ancak, Mavi-Lacivertli ekip Play-Off’a asılmalı ve devre arası transferini bu doğrultuda yapmalı.
Sezon başında göreve gelen başkan Mustafa Tuncel, hedeflerinde şampiyonluk olmadığını, amaçlarının borçları temizlemek olduğunu açıklamıştı. Düşünce doğru veya yanlış tartışılır..
Ancak, bu saatten sonra Play-Off maçları ciddiye alınmalı. Yani diyelim ki Adana Demirspor bu sezon 10 milyon TL mi harcadı?..
1 milyon TL daha harcanıp gerekli mevkilere futbolcu transfer edilerek Bankasya trenine binilmeli.
Eğer Adana Demirspor Bankasya Birinci Ligi’ne yükselirse, Mavi-Lacivertli ekibin borçları daha kısa sürede temizlenir. Çünkü, Adana Demirspor’un şu anda bulunduğu ligde fazla bir gelir yok. Sadece iddaa gelirleri elde ediliyor. Halbu ki Bankasya Birinci Ligde hem iddiaa, hem de naklen yayın gelirleri mevcut.
Sözü uzatmayacak olursak, Adana Demirspor yönetimine şöyle bir öneride bulunmak istiyorum.
Madem girdiniz bir borcun altına. Biraz daha borçlanın Bankasya Birinci Ligi’ne çıkarabilecek futbolcuları transfer edin. Gördüğümüz kadarıyla Adana Demirspor’da forvet oyuncu sorunu yok gibi. Çünkü, Mavi-Lacivertli takımda Burhan ile Ertan gibi iyi golcü oyuncular var. Hele Ertan Koç’un hiçbir maçta boşu yok. O zaman diğer mevkilere takviye gerekiyor...

YORUMLAR

  • 0 Yorum