Takdir Vali İlhan Atış’ta
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Takdir Vali İlhan Atış’ta

10 Kasım 2014 - 16:47

Son günlerde Adana’nın Yüreğir İlçesi’ne bağlı Yavuzlar Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti İl Özel İdaresi’ne ait yerin tartışmasI sürüyor. Tartışmayı başlatan taraf Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan’dır.. Zira, Çelikcan’ın bu yerle ilgili gazetede demeçlerini okudum. Bu yerin geçmişini iyi bildiğim için kamuoyu ile paylaşayım istedim...
Vehbi Necip Savaşan İlkokulu ile Yavuzlar İlköğretim Okulu arasında yeralan ve yıllar önce spor salonu olarak kullanılan bu yeri Ömer Topçu ilk belediye başkanlığı döneminde konfeksiyon atölyesine çevirmişti.
Kurumları karşı karşıya getiren yerin geçmişinden bahsetmek istiyorum.
Oranın geçmişini sayın valimiz İlhan Atış ile Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan bilmeyebilirler.
Çünkü o dönemde Adana’da değillerdi. Bu nedenle geçmişte spor salonu, daha sonra konfeksiyon atelyesi olarak kullanılan bu yerin geçmişini anlatayım.
Yıllar önceydi...
Yaklaşık 15 yıl önce.. Orada Özdenspor Kulübü sporcuları antrenman yapıyordu. Yaklaşık 300 sporcu hergün idman yapıp müsabakalara hazırlanıyor.
Dönemin Yüreğir Belediye Başkanı Ömer Topçu, salonun tadilatını yapacaklarını, bir kısmının spor salonu, bir kısmının ise konfeksiyon atelyesi olarak değerlendirileceğini söyledi..
Spor salonu boşaltıldı, tadilat başladı ve kısa zaman içerisinde bitti. Dönemin Belediye Başkanı Ömer Topçu, bu salonu sporculara tahsis etmedi, konfeksiyon atelyesi olarak kullanılması yönünde takdirini kullandı.
Özdenspor Kulübü salonundan olunca 300 sporcudan çoğunluğu sporu bırakmak zorunda kaldı.
Diyebilirsiniz ki bu kadar detayı nasıl biliyorsun..
Çünkü, o dönemde çalıştığım gazetede o spor salonuyla ilgili haberler yapmıştım.  Yani olayı yakından takip ediyordum.
Anladığım kadarıyla mülkiyeti İl Özel İdare’ye ait olan bu yer Özdenspor’a değil, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne tahsis ediliyor.
Elbette engelliler için projeler yapılmalı. Engelliler de baştacımızdır. Ancak, engelliler ile sporcular birbirlerine kapıştırılmamalılar. Eğer bir husumet varsa, bu husumetten ne engelliler, ne de sporcular zarar görmemeli.
Noktalayacak olursak, bu yerin hangi kuruma tahsis edilmesi için en isabetli ve doğru kararı valimiz sayın İlhan Atış verecektir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum