Tanıl ve Ahmet Çenet kendilerini savundu
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Tanıl ve Ahmet Çenet kendilerini savundu

10 Kasım 2014 - 16:47

Adana Demirspor (Şimşekler Grubu)na bağlı taraftarlar ve Adana Demirsporlular Derneği yöneticileri, geçtiğimiz günlerde yaptıkları açıklamalarla Demirspor 2. Başkanı Bekir Sıtkı Özer, Teknik Direktör Ali Güneş, futbolcular Tanıl ile Ahmet Çenet hakkında iddialarda bulundular.
İddiaya göre, Adana Demirspor yönetimi, geçtiğimiz yıl forma giyme şansı bulamayan Tanıl ile yeni sezon için 160 bin TL’ye anlaşıyor..
Bu konuyla ilgili yorumlarda bulunmuştum. Önce “Hesap verin ve kongreye gidin” başlığı altında yazı yazmıştım. Sonrasında ise “Susmak suçlamayı kabul etmektir” diye yorumda bulunmuştum.
Adana Demirsporlu futbolcular Tanıl ve Ahmet Çenet, açıklamalarda bulunarak suçlamaları kabul etmediler.
Günaydın Adana Gazetesi olarak nasıl ki suçlamada bulunanlara sütunları açtıysak, suçlananlara da sütunları açtık. Yani Tanıl ile Ahmet Çenet’e söz hakkı tanıdık. Sonuçta suçlandılar ve kendilerini savunmak durumundalar.
Tanıl 160 bin TL’ye sözleşme imzalandığı iddiasını kabul etmiyor. Peki taraftar dernekleri yöneticileri bu 160 bin TL meselesini nereden çıkardı?
Asıl önemli olan budur..
Acaba birileri kulüpten haber mi uçurdu?..
Birileri taraftar derneklerini mi kullandı?..
Birileri sinirlenmiş, taraftar derneklerine haber uçurmuş ve bu olay üzerinden prim yapmaya çalışıyor diye düşünüyor insan kendi kendine. Zira bizim meslekte böylesi durumlar çok olur. Yani kulüpten birileri haber uçurur, gazeteci de bunu değerlendirir.
Görünen o ki, şimdi sadece gazetecilere haber uçurmak yetmiyor, taraftarlara da done veriliyor.
Futbolcular Tanıl ile Ahmet Çenet suçlamalara cevap verdi ve kendilerini suçlayanlarla mahkemede hesaplaşacaklarını söylediler.
Tanıl ile Ahmet Çenet’in açıklamalarında dikkatimi çeken diğer bir noktada, bu futbolcuların geçen yıldan alacaklarının olması.
Halbuki Adana Demirspor yönetimi hiçbir futbolcuya borçlarının olmadığını açıklamıştı. Demek ki, Adana Demirspor yönetiminin futbolculara halen borcu bulunuyor.
Tanıl ve Ahmet Çenet kendilerini savundu ve pası mahkemeye attılar. Bakalım Kulüp Başkanvekili Levent Özveren ile 2. Başkan Bekir Sıtkı Özer aynı duyarlılığı gösterecek mi?
Bekleyip göreceğiz...


YORUMLAR

  • 0 Yorum