Teşekkürler Fazlı Bey...
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Teşekkürler Fazlı Bey...

10 Kasım 2014 - 16:47

Dün bu sütunlarda nacizane bir öneride bulunmuştum. Önerimi Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Adanaspor ve Adana Demirspor kulüplerine yapmıştım.
Tekrar hatırlatmakta fayda var.. Önerim şöyleydi:
Bilindiği üzere “Sporda Şiddet ve düzensizliğin önlenmesine yönelik yasa” TBMM’de kabul edildi ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylandı. Sporda Şiddet Yasası’nın asıl amacının statlarda şiddeti önlemek olduğunu, çıkan yasada neler içerdiğinin bir çok kişinin bihaber olduğunu yazmış ve broşür hazırlanarak stadın kapılarında dağıtılmasının faydalı olabileceğini belirtmiştim.
Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü sayın Fazlı Bayram Hadi, önerimin yerinde olduğunu böyle bir hazırlık içerisinde olduklarını söyledi.
Dün kısa bir telefon görüşmemiz oldu Fazlı Bey’le..
Fazlı Müdürüm, genelgenin kendilerine gelmesini beklediklerini, broşür hazırlayıp Adana’nın her yerinde dağıtacaklarını ifade etti. Broşür sadece stat kapılarında değil, toplu taşıma araçlarında, bir çok işyerine dağıtılacak. Bence yerinde bir karar. Bu düşünce gerçekleşirse o yasa amacına ulaşır stada gelecek olanlar eğer taşkınlık yaparsa hangi cezayla karşılaşacaklarından haberdar olurlar.
Adana 5 Ocak Stadı’nda yaşanan şiddet olaylarından en çok etkilenen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’dür. Adana Gençlik ve Spor İl Müdürü sayın Fazlı Bayram Hadi’ye duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum. Genelgenin bir an önce gelmesini ve broşürün Adana genilinde dağıtılmasını büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.
Sonuçta verilecek cezadan haberdar olacak şiddet yanlısı kişiler statlarda olay çıkarmaktan vazgeçerler. Çünkü daha önceleri koltuk kıran şiddete başvuran o kişiler para cezalarıyla kurtarıyorlardı.
Ancak, yeni çıkan yasadan sonra şiddete başvuranlar böylesine ucuz kurtulamayacak. Şiddete başvuranlar hem para, hem de hapis cezasına çarptırılacaklar..


YORUMLAR

  • 0 Yorum