Vekil adayları spora soğuk mu?
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Vekil adayları spora soğuk mu?

10 Kasım 2014 - 16:47

Değişik partilerden Adana Milletvekili adayları, mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev dolaşarak vaatlerde bulunup oy istiyorlar..
Kimileri ekonomiden, kimileri turizmden, kimileri esnafın durumunun iyileştirilmesinden bahsediyor... Bu vaatleri çoğaltmak mümkün..
Ancak, dikkat ediyorum hiç spordan bahseden yok. Yani hiç bir aday Adana’nın sporda kalkınmasından bahsetmiyor.
Örneğin iktidar tarafından Adana’ya “Arena Stadı” yapılması gündeme geldi. Bir iki gün konuşuldu ondan sonra sessizlik çöktü. Ne tekrar aday olan mevcut milletvekilleri, ne de diğer adaylar “Arena Stadı”nın yapımı için takipçisi olacaklarından söz etmiyor.
Milletvekilleri ve adaylar spora bu kadar mı uzak kalıyorlar?.
Yoksa vekil adayları spor adına verecekleri sözü yerine getirememekten mi çekiniyorlar?.
Acaba vekil adayları spor adına vaatte bulunduklarında TBMM’ye girince verdikleri sözlerini yerine getirebilecekler mi?..
Bir de işin bu riski var!.
Yani söz verip de yerine getirememek...
Acaba mevcut milletvekilleri ile vekil adayları kaç kez stada gidip futbol maçı izlemişler, ya da hiç stada gitmişler midir?..
Adana dışındaki illere bakıyorum bakan ve milletvekilleri sayesinde  sporda kalkınmışlar. Kimi illere yeni statlar yapılmış, kimi illerde belediyelerin de desteğiyle bireysel spor branşlarında başarılı olmuşlar.
Örnekleyecek olursak; Judo, tekvando, karate, güreş, tenis, hentbol, basketbol ve diğer spor dallarında hep başarılı olmuşlar.
Adana’ya baktığımızda ne destek ne de başarı görebiliyoruz. Son yıllarda Adana’da en önemli yatırım olarak Atatürk Yüzme Havuzu’nun tekrar yapılarak hizmete devam etmesi olarak dikkat çekiyor. Bunu başarabilen de Adana Valiliğinin katkısı ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi’nin özel gayretini görebiliriz. Fazlı Bey Adana sporuna katkı için elinden gelen çabayı sarfediyor. Bunu görmezlikten gelemeyiz.
Neyse biz konumuza dönelim...
Milletvekili adaylarının söylemlerinde spor yeralmadığından bahsediyorduk. Milletvekili adayları spordan bahsetmeselerde umuyoruz ki, TBMM’ye gittiklerinde spor adına bir şeyler yaparlar. Adana’nın sporda kalkınması için bir tuğla koyarlar...


YORUMLAR

  • 0 Yorum