Yürür adım Play-Of’a
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Yürür adım Play-Of’a

10 Kasım 2014 - 16:47

Karşılaşmanın 19. Dakikasında Adana Demirspor Metin’in ayağından öyle bir gol kaçırıyor ki, görenler “Zoru Başardı” diye düşünür..
Bu dakikada Muzaffer’in cezaalanı içerisine ortasında topu önünde bulan Metin Tuğlu, boş kaleyle karşı karşıya kaldığı anda topu çerçeveyei göndermek yerine zor olana başardı ve tophu üstten auat attı.
Biz bu pozisyon kaçar mı diye düşünürken, 21. Dakikada Çağlar’ın cezaalanı içerisinde Aydın’ı düşürnmesinde hakem Emre Yıldırım tereddütsüz olarak penaltı noktasını gösterdi ve atışı kullanan Burhan takımını 1-0 öne geçiren golü kaydetti. Karşılaşmanın ilk yarısında gol arayan Adana Demirspor soyunma odasına 1-0 üstün durumda gitti..
İkinci yarıda sahada bambaşka bir Adana Demirspor ile bambaşka bir Pursaklarspor izledik.
Pursaklarspor gol atma adına herşeyi yapıyor, Adana Demirspor ise 1-0’ın üstüne yatmaya çalışıyor. Konuk ekip ikinci yarıda deyim yerindeyse Adana Demirspor’a kök söktürdü. Mavi-Lacivertli ekip ise bocaladı, afalladı, şaşkın şekilde futbol oynadı. Tabi bunun adına futbol denirse?...
Adana Demirspor ikinci yarıda rakibi karşısında vasatın da altında bir oyun sergiledi. Mavi-Lacivertliler Play-Of’a yürüyerek, sinerek bir adım daha ilerledi. Mavi-Lacivertli ekibi bu sezon hiç bu kadar kötü bir oyunj sergilerken görmedim.
Adana Demirspor’un önünde bir Fethiyespor engeli bulunuyor. Demirspor puanını 49’a çıkarırken, rakibine mağlup olan Fethiyespor 45 puanda kaldı. Sakaryaspor ise 48 puanla Adana Demirspor’un ensesinde. Mavi-Lacivertliler haftaya deplasmanda Fethiyespor’u yenerse bir nebze olsun rahatlayacak. Tabi bu arada Sakaryaspor’un deplasmanda karşılaşacağı Tokatspor’a takılması gerekiyor..
Sonuç olarak Adana Demirspor, Pursaklarspor’u oflaya, puflaya ve yürüyerek geçti.. Umarım Adana Demirspor Play-Off trenine biner...


YORUMLAR

  • 0 Yorum