Yokluğu, hala ilk günkü gibi!

Gazetemizin kurucu Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Gümüşdamla kabri başında anıldı.

Yokluğu, hala ilk günkü gibi!

Gazetemizin kurucu Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Gümüşdamla kabri başında anıldı.

Yokluğu, hala ilk günkü gibi!
25 Kasım 2021 - 09:45

ADANA(GÜNAYDIN)

Gazetemizin kurucu Genel Yayın Yönetmeni, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti eski Genel Sekreteri Merhum Mustafa Gümüşdamla, vefatının 10.yıldönümünde Asri Mezarlığı’ndaki kabri başında anıldı.

Ailesi tarafından düzenlenen anma törenine, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile çok sayıda dostları katıldı. Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Mustafa Gümüşdamla’nın yol arkadaşı, dostu ve kardeşi olduğunu belirterek, “İyi bir dostu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Mustafa’yı genç yaşta, en verimli çağında kaybettik. Yiğit bir gazeteciydi. Dürüsttü. Halktan ve haklıdan yanaydı. Kalemini eğip bükmedi. Dik durdu. Mücadeleci kişiliği, güleryüzü ve basın meslek ilkeleri konusundaki hassasiyetiyle dikkat çeken Mustafa Gümüşdamla’yı unutmadık. Unutmayacağız. Genç meslektaşlarına yol gösteren, yardımcı olan, gelişmelerine katkı koyan Mustafa’nın bu eğitimci yanı, ne garip tesadüftür ki; 24 Kasım Öğretmenler Günü’ndeki vefatıyla da farklı bir anlam kazanmıştı. Kendisiyle birlikte bu yola çıkmıştık. Bugün aramızda yok. Her geçen yıl özlemle arıyor ve anıyoruz. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine ve dostlarına başsağlığı diliyorum….” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da yaptığı konuşmada, Mustafa Gümüşdamla ile geçmişte kısa bir süre de olsa birlikte çalıştıklarını, Mustafa Gümüşdamla gibi halktan yana olan, kalemini satmayan, dürüst ve saygın gazetecilere her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bir insan ölümünün 10.yıldönümünde anılıyorsa, önemli işler yapmış ve seviliyor demektir. Mustafa Gümüşdamla’nın duruşunu, kalitesini, güzelliğini anlatmaya gerek yok.” dedi.
Ailesi adına konuşan Mustafa Gümüşdamla’nın eşi Hilal Gümüşdamla, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, geride kalan yıllarda da gerek aile ve gerekse de dostları olarak Mustafa Gümüşdamla’nın unutulmayacağını ifade etti.
Yapılan duaların ardından, Mustafa Gümüşdamla’nın kabrine çiçekler bırakıldı.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum