Yüreklere dokundular

Polis, izinsiz yürüyüş yapmak isteyenlerin soğukta bekleyen çocuklarına çeşitli oyuncaklar dağıttı

Yüreklere dokundular

Polis, izinsiz yürüyüş yapmak isteyenlerin soğukta bekleyen çocuklarına çeşitli oyuncaklar dağıttı

Yüreklere dokundular
17 Ocak 2022 - 09:45

Haydar ŞENGÜL
ADANA(GÜNAYDIN)


Adana’da polis, anne ve babaları tarafından izinsiz bir gösteri yürüyüşüne getirilen, soğuk havada sokakta beklemek zorunda kalan çocuklara duyarsız kalmadı; onlara çeşitli oyuncaklar dağıtıp yürekleri ısıttı.
 
POLİS İZİN VERMEDİ
‘Suç Örgütü Soruşturması’ kapsamında kapatılan; ‘Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’nın kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un çağrısı ile ‘5 Ocak Meydanı’nda bir araya gelen yaklaşık 200 kişilik grup, burada kortejler eşliğinde yürüyüşe geçmek istedi, ancak polis söz konusu eyleme ‘izinsiz’ olduğu gerekçesiyle izin vermedi. Göstericiler yürümekte ısrar edince polis, grubun çevresini sardı; bölgedeki güvenlik önlemlerini arttırdı.
 
SOĞUKTA BEKLEDİLER
Bazı göstericiler, eylem için yanlarında çocuklarına da getirdiği görülürken, evde sıcak bir odada ya da sokakta arkadaşlarıyla birlikte koşup oynaması gereken çocuklar, sokakta soğuk havada saatlerce beklemek zorunda kaldı. Polis, bu duruma seyirci kalmadı. Adana Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan kadın polisler, söz konusu çocuklara çeşitli oyuncaklar dağıttı; onların yüzünü güldürdü.
 
POLİSTEN ÖRNEK DAVRANIŞ
Kız çocuklarına bebek, erkeklere de oyuncak araba dağıtıp, miniklerle de yakından ilgilenen polis,bu davranışıyla da soğuk havada yürekleri ısıttı. İzinsiz olmasına rağmen yürümekte ısrar eden, bu yüzden de polisle karşı karşıya gelen anne ve babalar, çocuklarına oyuncak dağıtılmasına önce tepki gösterip engellemek istedi, ancak miniklerin ısrarı üzerine bundan vazgeçip, ekiplere müsaade etti. Polisin bu anlamlı jesti, takdir topladı. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum