ZEYDAN KARALAR'A YAKIN TAKİP

CHP'li Meclis Üyesi Askeri Dağlı'nın talebiyle, CHP'li Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı "İzleme komisyonu" oluşturuldu

ZEYDAN KARALAR'A YAKIN TAKİP

CHP'li Meclis Üyesi Askeri Dağlı'nın talebiyle, CHP'li Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı "İzleme komisyonu" oluşturuldu

ZEYDAN KARALAR'A YAKIN TAKİP
10 Ağustos 2017 - 19:36

Seyhan Belediyesi'nde, Bakanlık müfettişlerinin 35 imar dosyası ile soruşturma başlattığı gündeme otururken, bir şok haber de CHP meclisinden geldi. CHP Meclis Üyesi Askeri Dağlı ve bazı meclis üyeleri CHP'li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın icraatlarını incelemek üzere, "İzleme Komisyonu" kurulmasını talep etti. Meclis, komisyonun kurulması kararını aldı.

KARALAR'A BÜYÜK ÇALIM

CHP'li Meclis Üyesi Askeri Dağlı'nın, "İzleme Komisyonu" talebi, CHP'li Seyhan Belediyesi ve parti örgütünde soğuk duş etkisi yarattı. CHP'li Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın yönettiği belediyede, 'İzleme Komisyonu' talebinin, kendi partisinden olan CHP Meclis Üyesi Askeri Dağlı ve bazı meclis üyeleri tarafından talep edilmesi ve bu talebin, Zeydan Karalar'ın katılmadığı bir meclis toplantısında meclis üyelerinin oybirliğiyle geçirildi. Parti örgütünün, aynı partiden meclis üyesinin teklifiyle geçen izleme komisyonu kurulması kararı ile ilgili tutumunun ne olacağını da, önümüzdeki günlerde göreceğiz.

MECLİS TOPLANTISINDA RÜŞVET İDDİASI

Seyhan Belediye Meclis Üyesi Enver Ökmen'in geçtiğimiz günlerde meclis toplantısında dile getirdiği 'rüşvet' iddiası, halen gizemini koruyor. Ökmen, belgelerin kendilerinden gizlendiğini, bunun da Başkan Zeydan Karalar'ın talimatıyla olduğuna inandıklarını belirtirken, bazı gizemli ellerin, belediyedeki soruşturma evraklarının Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Müdürlüğü'ne iletilmesinin önüne geçtiğini ileri sürdü. Kamuoyu adına soruyoruz; Seyhan Belediyesi'ni KOM'dan korumaya çalışan gizli eller kime yada kimlere ait? Bu isimlerin bir önce belirlenmesi, belediyedeki daha büyük soruşturma dosyalarının da önünü açacaktır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum