2 bin 500 lira komisyon için müebbet hapisleri istendi

2 bin 500 lira komisyon için müebbet hapisleri istendi

2 bin 500 lira komisyon için müebbet hapisleri istendi
12 Şubat 2019 - 08:38

Mesut ÖZDEMİR

ADANA(GÜNAYDIN)
-Adana’da 2 bin 500 liralık komisyon nedeniyle çıkan ve 1 kişinin ölümüne, 4 kişinin yaralanması olayına karıştıkları iddia edilen 5’i tutuklu 12 kişi hakkında, 5 yıldan müebbet ve ayrıca 18 yıl hapis cezasına kadar hapis cezaları ile cezalandırılmaları istemiyle dava açıldı. 
Seyhan ilçesi Yeşiloba Mahallesi'nde bulunan Yeni Metal Sanayi Sitesi'nde 5 Kasım 2018’de bir işyerinin kiralanmasında komisyon olarak istenen 2 bin 500 liranın ödenmemesi yüzünden çıkan kavgada Mehmet Akif Yıldız’ın silahla öldürülmesi ve ayrıca 4 kişinin de yaralanmasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. Cumhuriyet Savcısı, Yıldız’ın öldürülmesi ile yaralama olaylarına karıştıkları iddiasıyla tutuklanan Emrah Nuri Orhan, Murat Bozdağ, Özcan Erdoğan, Ramazan Bozdağ ve Ulaşcan Biber ile tutuksuzlar Abdullah Çelikbaş, Ayhan Ant, Burhan Erdoğan, Ercan Erdoğan, Mikail Armut, Muhittin Bozca ve Mustafa Uzun hakkında ‘Kasten öldürme, Kasten öldürmeye teşebbüs, Yaralama, Öldürmeye teşebbüs suçuna yardım etme, Ruhsatsız silah bulundurma’ suçlarından iddianame hazırladı. Adana 10.Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame yapılan incelemenin ardından kabul edildi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Özcan Erdoğan, Biber ve Ramazan Bozdağ’ı ara kararla tahliye etti. İddianamede, sanıkların 5 yıldan müebbet ve ayrıca 18 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmalarını istendi. 
İddianamede, sanıklardan Muhittin Bozca ve Burhan Erdoğan’ın Şakirpaşa Mahallesi’nde bulunan yeni sanayi sitesindeki işyerini Ulaşcan Biber ve Ramazan Bozdağ aracılığıyla kiraladıkları, taraflar arasında komisyon nedeniyle anlaşmazlık çıktığı belirtildi. Ulaşcan Biber, Ramazan Bozdağ, Murat Bozdağ ve Emin Nuri Orhan’ın olay yerine geldikleri bu sırada Biber’in elinde tabanca bulunduğu kaydedilen iddianamede, Ramazan Bozdağ ile Muhittin Bozca arasında kavganın başladığı ve diğer kişilerin de bu kavgaya karıştığı, karşılıklı kavgada Orhan’ın silahla ateş etmesi sonucu Mehmet Akif Yıldız’ın öldüğü belirtildi. 
İddianamenin değerlendirme bölümünde, Yıldız’ın öldürülmesi olayında Ramazan Bozdağ, Murat Bozdağ ve Biber’in Orhan ile ‘fikir ve eylem işbirliği’ içinde oldukları da kaydedildi. 
Sanıkların önümüzdeki günlerde yargılanmaya başlayacağı öğrenildi. 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum