Çocuk damadı öldüren sanık tahliyesini istedi

Çocuk damadı öldüren sanık tahliyesini istedi

Çocuk damadı öldüren sanık tahliyesini istedi
13 Şubat 2020 - 08:50

Neşet KARADAĞ
ADANA (GÜNAYDIN) -
Adana'da 17 yaşındaki İsa Arıç'ın bıçaklanarak öldürülmesiyle ilgili dini nikahlı eşi ile eşinin sevgilisinin 15 yıldan müebbet hapis cezasına kadar hapisle yargılanmalarına devam edildi.
Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık İ.D. tutuklu bulunduğu Malatya E Tipi Kapalı Cezaevinden Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Daha önce tahliye edilen Arıç'ın dini nikahla yaşadığı Z.K. ile tarafların avukatları duruşmada hazır bulundu.
Mahkeme başkanı, öldürülen İsa Arıç’ın yaşının tespiti için mezarının açıldığını ancak Adli Tıp Kurumu’ndan yaş tespiti ile ilgili raporun gelmediğini söyledi.
Daha sonra taraflara söz verildi. Sanık İ.D., tutuksuz yargılanmak veya Adana’ya yakın bir cezaevine nakledilmesini istedi. Z.K. ise, eski savunmalarını tekrarlayıp, “Adaletinize sığınıyorum” diyerek beraatini talep etti.
Öldürülen İsa Arıç’ın ailesinin avukatı, İsa Arıç ile ilgili yaş tespiti raporunun beklenilmesini isterken İ.D.’nin avukatı da, daha önce müvekkilinin yaşı ile ilgili alınan raporda yaşının 20-21 olduğunu, ancak müvekkilinin ağabeyi ve ablasının yaşları dikkate alındığına müvekkilin yaşının daha küçük olması gerektiğini iddia ederek yeniden yaş tespitinin yapılmasını istedi.
Mahkeme heyeti, İ.D.’nin tutukluluğunun devamına, sanığın yaşının tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu 6.İhtisas Dairesi’nden rapor aldırılmasına karar verdi.  Duruşma, öldürülen İsa Arıç ve sanık İ.D.’nin yaş tespitleri ile ilgili raporların beklenilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum