Dolmuştan düşerek ölümü keşif aydınlatacak

Dolmuştan düşerek ölümü keşif aydınlatacak

Dolmuştan düşerek ölümü keşif aydınlatacak
12 Ocak 2019 - 09:15

Mesut ÖZDEMİR

ADANA(GÜNAYDIN)-
Adana'da, Servet Altundağ'ın, seyir halindeyken kapısı  açık olduğu ileri sürülen dolmuştan düşerek hayatını kaybetmesine neden olduğu iddia edilen şoförün 6 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasıyla açılan davada keşif yapılmasına karar verildi.
Çukurova Üniversitesi Kampüsünde, iddiaya göre, 6 Haziran 2018'de hareket halindeki,  kapısı açık dolmuştan inmek isteyen 3 çocuk annesi Servet Altundağ (31), düşerek  yaralandı. Alltundağ, kaldırıldığı hastanede 13 Haziran 2018’de yaşamını yitirdi. Olayın  ardından tutuklanan ve 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle hakkında  dava açılan dolmuş şoförü T.A.’nın yargılanmasına devam edildi.
Adana 23. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, ara kararla tahliye edilen sanık Turgay Aydeniz katılmadı. Ölen  kadının eşi Mehmet Altundağ ve tarafların avukatları geldi. Mahkeme hakimi, geçen celse yapılmasına karar verilen keşfin olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelendiğini söyledi. Sanığın avukatı, müvekkilinin eşi rahatsız olduğu için duruşmaya gelemediğini, yeniden keşif kararı verilerek dosyanın kusur raporu için adli tıp kurumuna gönderilmesini istedi. Sanık dolmuş şoförü Aydeniz, geçen celse mahkemede yaptığı savunmasında, kusurunun olmadığını ileri  sürerek, "Bayan inmek istedi. Yavaşlayıp, durdum. O esnada bayan dolmuştan  atlamış. Ben nasıl düştüğünü tam olarak görmedim. Kesinlikle durduktan sonra  dolmuşun kapısını açtım.  Hareket halindeyken kapılar kapalıydı." iddiasında  bulundu.
Mahkeme hakimi, olay yerinde delillerin değerlendirilmesi yönünde 1 Mart’ta keşif yapılmasına, keşifte bir bilirkişi ile olayın görgü tanığı Abdulbaki Örnek’in de hazır edilmesine karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.