Savcı mütalaasını hazırlayacak

Sokakta yürüyen bir kadını öldüren silahlı magandaların yargılamasında sona gelindi

Savcı mütalaasını hazırlayacak

Sokakta yürüyen bir kadını öldüren silahlı magandaların yargılamasında sona gelindi

 Savcı mütalaasını hazırlayacak
13 Haziran 2018 - 08:51

Neşet KARADAĞ

 

ADANA (GÜNAYDIN) - Adana'da çıkan kavgada birbirlerine ateş ederken, sokaktan geçen Hatice Kazma'nın ölümüne, bir kadının da yaralanmasına neden olan ve aralarında kadının torunlarının da bulunduğu 1'i tutuklu 9 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Merkez Yüreğir ilçesi 19 Mayıs Mahallesi'nde 26 Aralık 2016'da İbrahim Kusen'in sokakta av tüfeğiyle havaya ateş etmesine komşusu Niyazi Kazma, "Engelli çocuklarım var, korkuyorlar." diyerek tepki gösterdi. Taraflar arasında başlayan tartışma silahlı çatışmaya dönüştü. Çatışma esnasında açılan ateş sonucu yoldan geçen Hatice Kazma (67) hayatını kaybetti, Gül Kazma ise yaralandı. Olaydan sonra haklarında Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılan sanıkların 6.ncı celse duruşmaları yapıldı. Duruşmaya, tutuklu sanık İbrahim Kusen, tutuksuz sanıklardan Fatih Ertaş, Ersin Ergün ve İdris Ergün ile avukatları katıldı. Dava dosyasında araştırılacak başka husus olmaması nedeniyle mahkeme savcısı esas hakkındaki mütalaasını hazırlamak dosyanın kendine gönderilmesini istedi. Ayrıca, tutuklu sanığın kaçma şüphesi bulunduğunu belirterek tutukluluğunun devamına karar verilmesini talep etti.

Sanıklardan İbrahim Kusen’in avukatı Metin Tolay, öldürme olayı ile ilgili olarak müvekkilinin ilgisinin olmadığını belirterek, “Asıl fail Volkan Kazma’dır” diyerek müvekkilinin tahliyesini istedi.

Sanıklar da, suçlamayı kabul etmeyip beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık Kusen’in tutukluluğunun devamına karar verip, dava dosyasını esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için Cumhuriyet Savcısı’na gönderilmesini kararlaştırıp  duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.