İLK EV HAPSİ YAŞLI VE HASTA ÇİFTE
HAYDAR ŞENGÜL

HAYDAR ŞENGÜL

İLK EV HAPSİ YAŞLI VE HASTA ÇİFTE

10 Kasım 2014 - 16:47

Bahçe Belediyesi halkını mağdur ediyor

Osmaniye'nin Bahçe İlçe Belediyesi'nde laf çok icraat yok. Bahçe Belediye Başkanı Murat Altundiş'in iki lafından biri Ak Partili Belediye meclis üyelerine laf yetiştirmek. Başka bildiği bir şey yok. Oysa ki Bahçe'de yaşayan herkes Belediye Başkanı Murat Altundiş'ten laf yerine icraat bekliyor. Sorunlarının giderilmesini bekliyor.

Geçtiğimiz günler Osmaniye’nin Bahçe İlçesi İslam Mahallesi Meyveli Sokağın da yaşayan yaşlı ve hasta çiftin yaşadıkları gündeme gelen ev hapsini aratmıyacak cinsten ve hayret verici bir olay sözde halka hizmet olan bu çalışmanın sonucunda yaşananlar görenlerin ve duyanların haklı öfkesine sebep oluyor. Bu çağda köy yollarının bile asfaltlandığı dönemde büyük bir ilçe de böyle bir yolla karşılaşmak bizleri derinden yaraladı.

Bahçe Belediyesi İslam Mahallesi Meyveli Sokakta yol genişletme çalışması yapmış. Amaç insanların geniş yollardan rahat rahat gidip gelmesi.Bu düşünceye saygı duyuyoruz. Ancak Belediye’nin yol genişletme çalışmanı adına insanlara eziyet etmesi de kabul edilemez. İslam Mahallesi Meyveli Sokakta yaşayan ve felç hastası olan Hacı Erdoğan Özçay ve eşi Mahire Özçay  Bahçe Belediyesi’nden çok dertli. Yol genişletme çalışmasının en çok mağdur ettiği aile. Resimde de gördüğünüz gibi yoldan çıkarılan kayalar ve taş kırıkları evleri ile aynı hizaya gelmiş. Küçük bir sarsıntıda bu taşlat evlerinin üzerine dolar ve iki yaşlı ve hasta insan öle bilir.Peki böylesine bir üzücü olay yaşandığı zaman bunun hesabını hangi güç ve kimler verecek bunu çok merak ediyorum. Böyle hizmet olmaz. Bu sokağın yapılması için defalarca Bahçe Belediye Başkanı Murat Altundiş’e gidilmiş ve her defasında “tamam yapacağı” sözü alınmış  ayrıca bizzat şahsım olarakta telefon açarak olayı anlatmama rağmen bunun sonucunda üzücü olayların yaşanmaması için gerekli çalışmaları yapmaları ricasında bulundum ama geçen sürelere bakınca kimsenin kılını kıpırdatmadığını, gördük demek ki bundan sonra bütün olayları gazete manşetlerimize taşımamız ve sitelerde yayımlanması gerekiyormuş Yani bura yapılan yol genişletme çalışması doğru düzgün yapılamadığı için hizmetten çıkmış eziyete dönüşmüş durumda. Bu yolun yapılma işlemin yakın takibe aldık. Bakalım Murat başkan burayı ne zaman bitirecek.

Sayın Murat başkan, laf üreteceğine  hizmet üret yazalım. Bizin görevimiz yapılanı takdir etmek, yapılamayanı da eleştirmek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum