Kaçak yurt binası satılacak
HAYDAR ŞENGÜL

HAYDAR ŞENGÜL

Kaçak yurt binası satılacak

10 Kasım 2014 - 16:47

Adana İl Özel İdaresi’ne ait dönemin Adana Valisi Naci Parmaksız’ın talimatı ile Ankara’da yaptırılan öğrenci yurdu, uzun uğraşlar ve yargı kararlarından sonra Adana İl Özel İdaresi’ne harabe bir şekilde teslim edildi.
Ancak bu yurdun yapı ruhsatının bulunmadığı ve kaçak olduğu, Kocatepe Cami’sine yakın yurt gibi bu bölgede birçok kaçak binanın da bulunduğu öğrenilmişti.
İşte bu kaçak yurt binası olarak kullanılan gayrimenkul, satılacak.
Bunun içindir ki İl Genel Meclisi’nin bugün başlayan oturumlarında bu binanın satışına ait karar oylanacak.
 Hatırlanacağı üzere son 2 yıldır bu konuda Adana İl Genel Meclis Üyeleri çaba sarf ederek yurt binasının çok ucuza kiraya verildiği iddiaları gündeme gelmişti.
Hatta bazı il genel meclis üyeleri Ankara’ya kadar giderek bölgede piyasa araştırması yapmışlardı.
Bu binanın satılması veya kiraya verilmesi gibi iki ayrı görüşün gündeme geldiği il genel meclisinin konuyu takip etmesi sonrasında Kredi ve Yurtlar Kurumu idaresi binanın içindeki demirbaşlarını da sökerek binayı teslim ettiler. Lakin binanın içerisinin harabe şeklinde olduğu ve bu haliyle kiraya verilmesinin mümkün olmadığı belirtiliyor.
Yani resmen satılacak.
Kimler talipli çıkar? Kaç lira eder bilemeyiz.
Kasım ayında konu Genel Sekreter Remzi Oğuz Yılmaz imzalı gönderilen ve meclis gündemine alınan yazı ile ‘bina ya kiraya verilsin, ya da satılması için karar alınsın’ denilmişti.
Kredi ve yurtlar kurumunun teslim ettiği yurdun oturulamaz durumda olduğu ve aynı zamanda o tarihte yapılan binanın Çankaya Belediyesi’nden alınmış ruhsatının bulunmadığı, bu haliyle kullanılmasının da mümkün olmadığı kaydedildi.
Gelelim neticeye, bu satış için karar çıkacak mı?
Çıkar ise bu bina kaç lira eder?
Sanırım bunun bir hesabını çıkarmışlardır.
Bizden uyarması, ucuza satmayın…


YORUMLAR

  • 0 Yorum