Buna da şükür!
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Buna da şükür!

10 Kasım 2014 - 16:47

Soğuk ve aşırı yağışlı hava. Böylesine kötü bir havada iki takımdan da iyi futbol oynamasını beklemek iyimserlik olur. Zira Akhisar Belediyespor Ege bölgesi takımı.. Adanaspıor ise Akdeniz bölgesi takımı.. Yani her iki takım da sıcak iklime alışkın futbol takımları..
Böylesine soğuk ve yağışlı havada oynanan futbol maçında hata yapan kazanacaktı. Her iki takımın kalecisi de hata yapınca kalelerinde gol görmesi doğal karşılanmalı.
Ancak, Adanaspor ev sahibi ekip olduğu için stada gelen taraftarlar doğal olarak Turuncu-Beyazlı takımdan galibiyet bekliyordu. Netekim Adanaspor 55. Dakikada Bülent’in golüyle 1-0 öne geçince emektar 5 Ocak Stadı’na yağmurlu havada gelen taraftarlar büyük sevinç yaşadı. Ancak, bu sevinç 1 dakika sürebildi. Çünkü, 56. Dakikada Akhisarlı Emre Okur skorda eşitliği sağlayan golü attı. Karşılaşmanın 62. Dakikasında bu sefer Akhisar Belediyespor’dan Emre Hasan sahneye çıktı ve skoru 2-1 yapan golü kaydederken, Adanasporlu taraftarlar buz kesti. Zaten hava soğuk ve yağışlı, bir de üstüne 2-1’lik skor gelince Adanasporlu taraftarlarda tam şok etkisi yarattı. Akhisar’ın 2.ci golünden sonra kaleci Tolgahan’a büyük tepki oldu. Taraftarlar o kadar tepki gösterdi ki, Tolgahan’a her top gelişinde ya ıslık çalında ya da “Yuh” çekildi.
Karşılaşmanın 86. Dakikasında Adanaspor’un golcü oyuncusu Mbilla maçın skorunu tayin eden golü attı ve maç 2-2 sona ererken, Adanasporlu futbolculara tribünlerden büyük tepki yağdı. Bazı futbolcular bu tepkilere karşı tepkilerini gösterdi.
Peki kendi sahasında rakibine puan kaptıran takıma tepki göstermek doğru mudur?..
Eğer Adanaspor büyük zorluklar içerisinde bu ligde mücadelesini sürdürüyorsa, hiç kimse bu takıma destek olmuyorsa tepkiler yersiz diyebiliriz..
Yok eğer Turuncu-Beyazlı taraftarlar aşırı yağmur ve soğuğa rağmen 5 Ocak Stadı’na gelip Adanaspor’u destekliyorsa, takımlarının puan kaybetmesi sonucu tepki göstermesi normaldır.. Zira hem para verip bilet alarak stada giriyorlar, hem de yağmur altında ıslanıyorlar.
Belki politik bir yaklaşım oldu. Ancak takdir sizlerin...

YORUMLAR

  • 0 Yorum