Tehlikeli bölgeye adım adım
HÜSEYİN SUNGUR

HÜSEYİN SUNGUR

Tehlikeli bölgeye adım adım

10 Kasım 2014 - 16:47

Git Diyarbakırspor’u deplasmanda yen...
Hem de 4-1 gibi farklı bir skorla...
Gel kendi saha ve seyircin önünde Karşıyaka’ya yenil...
Gerçi Diyarbakırspor’un ligde kalma umutları neredeyse bitmiş gibiydi.. Ancak, Karşıyaka’nın Play-Off şansı sürüyor ve bu nedenle Adanaspor maçına asılmak zorundaydı.
İzmir ekibi Adanaspor’un iki hatasını golle değerlendirmesini bildi.
Turuncu-Beyazlı futbolcu Adanaspor yarı sahasında Tiago ile ikili mücadeleye girdi. Tiago’yu bırakmayan Onur, cezaalanı içinde düşürünce, hakem Barış Şimşek haklı olarak penaltı noktasını gösterdi.
Onur, cezasahası içinde değil de dışında düşürseydi penaltı olmayacaktı.
Karşıyaka’nın ikinci golünde de yine Adanaspor’un hatası vardı. 44. Dakikada Karşıyakalı Baki’nin uzun ortasında Anıl topu ıskalayınca, yine Tiago’ya fırsat doğdu. Pozisyonu iyi takip eden Tiago takımının ve kendinin ikinci golünü kaydetti ve Adanaspor soyunma odasına 2-0 yenik durumda gitti..
İkinci yarıda Adanaspor’dan en azından beraberlik golleri bekledik. Turuncu-Beyazlı ekip ikinci yarıda iyi mücadele etti. Neredeyse tek kale oynadı. Ancak, top girmezse girmiyor. Sonuç olarak Adanaspor altın değerinde 3 puan kaybetti. Turuncu-Beyazlı takımın işi daha da zorlaştı. Karşıyaka’ya yenilen Toros Kaplanları haftaya zirve mücadelesi veren Denizlispor ile karşılaşacak. Gönlümüzden Adanaspor’un Denizli maçından galibiyetle ayrılması geçiyor. Ancak, sahasında Karşıyaka’ya yenilen Turuncu-Beyazlı takımın Denizlispor’u yenmesinin güç olduğunu söyleyebiliriz.
Yine de umutları yitirmemek gerekiyor...


YORUMLAR

  • 0 Yorum