Sokak köpeklerini kim toplayacak?
Ömer Öner

Ömer Öner

Sokak köpeklerini kim toplayacak?

28 Şubat 2019 - 08:22

Hayvan sevgimizin sınırsız olduğunu söyleyelim de yazımızı yanlış anlamayın!
Yolunuz 100. Yıl Mahallesindeki Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu’nun oraya düşerse onlarca köpekle karşılaşmama gibi bir durumunuz olamaz. Özellikle Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrenciler ve aileleri bu durumdan bir hayli şikâyetçiler. Aşısız köpekler yüzünden okula gitmekten korkan öğrenciler çareyi kısa mesafe için bile olsa taksi veya toplu taşıma araçlarına binerek bulmaya çalışıyorlar.
 
*****
 
Bu durumu Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 153 çağrı hattına bildiren veliler ve öğretmenlerin aldıkları cevaplar ise ‘Oradan Çukurova Belediyesi sorumlu’ oluyor.  Arayanları Çukurova Belediyesine yönlendiriyorlar. Bu yönlendirme karşısında çaresiz kalan halk çareyi Çukurova Belediyesini aramakta buluyor. Çukurova Belediyesi ise ‘Büyükşehir’in barınakları var onları arayın’ deyip arayanları Büyükşehir Belediyesi’ne yönlendiriyor.
 
*****
 
Bu durum Ertuğrul Gazi İlköğretim Okulunda okuyan bir öğrenciyi köpek ısırması sonucunda bile değişmedi. Hala yetkililer gelip köpekleri barınaklara götürmediler. Bu korkunç olay karşısında bir veli Büyükşehir Belediyesi 153 çağrı merkezini arayıp durumu anlattığında ise ‘Sığınaklarımız dolu Çukurova Belediyesini arayın’ cevabıyla karşılaşmış.
 
*****
 
Pekiyi soruyorum size, Türkiye’nin en büyük hayvan sığınağı olan bu yer bu kadar çabuk sürede nasıl doluyor? Yetkililerin daha fazla çocuğun hem ruhsal hem de bedensen olarak zarar görmemesi için acilen bir şeyler yapması lazım. Bu bölgede belediyelerin aşısız sokak hayvanlarına müdahale etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ama birileri köpeklerden zarar görmeden!
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum