ADANA ŞEHREMİNİ
YAŞAR KARA

YAŞAR KARA

YANKI

ADANA ŞEHREMİNİ

11 Eylül 2019 - 07:48

Yaşar KARA-YANKI
ADANA ŞEHREMİNİ
ERKAN-I HUZURDA
 
Duyda inanma derler ya aynen öyle. Adalet ve Kalkınma Partisi Lideri, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, son anda bir değişiklik olmaz ise, bugün saat 10.00 sularından Cumhurbaşkanlığının Külliyesinde 30 Büyükşehir Belediye Başkanımızı huzuruna kabul ederek bir araya gelecek.
ŞEHREMİNMİZ KARALAR ADANA  ADINA ARZ TALEP NOKTASINDA CUMHURBAŞKANIMIZLA OLAN BU FIRSATI DEĞERLENDİRMELİ
Öncelikli olarak konuya dair bazı ayrıntılara girmeden önce, katılımcılar arasında önemle bulunacak isimlerden birisi olan; Adana’mızın gerek siyaseten, gerekse kamusal anlamda ve iş dünyasında başarılı üst düzey yöneticililiğiyle bilinen, bununla birlikte 5 yıllık Seyhan belediye Başkanlığı ve ardından Halkın Oylarıyla Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı unvanını yakalamış tecrübeli isim Adana Şehremini Zeydan KARALAR’da Erkan-ı Huzurda Davetli Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yer alacak. Bu görüşme başka kentler gibi memleketimiz Adana adına da Devletten oluşacak Arz-Talep noktasında çok önemli bir fırsat. Zira, her fırsatta BORÇLU Belediye söylemini diline pelesenk yapmış olan ŞEHREMİNİMİZ Adana adına Sayın Cumhurbaşkanımızdan bir şeyler talep eder.
BÜTÜNLÜK ADINA ÖNEMLİ BİR GELİŞME
Şimdi gelelim, bugün ki görüşmeye; Demokrasi-Hak-Hukuk-Adalet-Hoşgörü manasında bir ayrıcalık olarak baktığımız bu daveti-görüşmeyi-toplantıyı; aynı zamanda Devlet-i Ali’de söz konusu Büyükşehir Belediyesi gibi birçok özel vasıfları bulunun kuruluşlarımızın yapılan Mahalli Seçimle, Halkın teveccühlerine mazhar olmuş REİS olarak seçilmişlerine sahiplenmedir diyoruz. Ve daha da ileri giderek, bu davetin Erkan-ı Huzurda bululaşmanın, kucaklaşma-bütünleşme-dayanışma ve kaynaşmanın çok önem arz eden bir o kadarda ihtiyaç duyduğumuz BÜTÜNLÜK-BİRLİK-DİRLİK olarak değerlendirmek istediğimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.
DEVLETTE DEVAMLILIĞIN ESASA ALINACAĞI BU TOPLANTIDA KATILIMCI MUHALİF BAŞKANLAR POLİTİZE’DEN UZAK DURMALI
Burada ki en önemli ayrıcalığında Devlet Baba anlayışının bu ayrımsız bütünlük çerçevesindeki görüntüyle Devlette Devamlılığın Esas gerçeğinin uygulamada bir kez daha ortaya çıkacağına dikkatlerinizi çekmek istiyorum. Yeter ki, söz konusu bu görüşmenin sulandırılarak POLİTİZE edilmesinden ve peşin hükümlülükten ırak, sahiplenmek olarak bakılsın. Kaldı ki söz konusu davetin-toplantının veya kabule iştirak edecek olan Büyükşehir Belediye Başkanlarımızın bütününe baktığımızda, CHP’lilerin ağırlıktan ama AK Partili ve MHP’lilerinde varlığını işaret etmek istiyorum.
ANA MUHALEFET LİDERİ KILIÇDAROĞLU’NDAN SICAK YAKLAŞIM
Bu vesileyle de Cumhurbaşkanımız ERDOĞAN’ ın bugünkü Beştepe’deki Büyükşehir Belediye Başkanları davetine yönelik olarak; Muhalefet partisi Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun; "Belediyelerin çalışmalarından, sorunlarından bilgi alması, almak istemesi Sayın Erdoğan'ın güzel bir şey. Tabii ki belediye başkanlarımız da katılacaklar" şeklinde ki olumlu ve sıcak yaklaşımını da sizlerle paylaşalım.
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar