İnsan olmayı unutmayın!
Kudret Baktarhan

Kudret Baktarhan

İnsan olmayı unutmayın!

18 Aralık 2018 - 20:55

MasterChef yarışmasından davranışlarından dolayı diskalifiye edilen Murat Özdemir’in paylaştığı papağana işkence videosu sosyal medya da büyük tepkiler aldı.
Paylaşımları gören polis hemen harekete geçti. Özdemir gözaltına alınırken, işkence ettiği papağanın bacağının kırık olduğu öğrenildi.
 
*****
 
Özdemir'in ‘uyuşturucu’, ‘Mala zarar vermek’, ‘Aile içi şiddet’ gibi suçlardan 5 ayrı kaydı bulunduğu ve geçmişte işlediği bir suç sebebiyle denetimli serbestlikten yararlandığı öğrenildi.
 
*****
 
Türk Ceza Kanunu'nun ‘mala zarar verme’ suçunu kapsayan 151. maddesi, “Başkasının taşınır veya taşınmaz malını kısmen veya tamamen yıkan, tahrip eden, yok eden, bozan, kullanılamaz hale getiren veya kirleten kişi, mağdurun şikâyeti üzerine, dört aydan üç yıla kadar hapis veya adli para cezası ile cezalandırılır” diyor.
 
*****
 
Aynı maddenin ikinci fıkrası hayvanlara yönelik işkenceyi ilgilendiriyor: "Haklı bir neden olmaksızın, sahipli hayvanı öldüren, işe yaramayacak hale getiren veya değerinin azalmasına neden olan kişi hakkında yukarıdaki fıkra hükmü uygulanır"
Sahipli veya sahipsiz diye ayırt etmeyin hayvanları hepsinin birer canı var hiçbir canlı bu kan donduran işkencelere maruz kalmamalıdır.
 
****
 
Bu adamın aklı dengesinin yerinde olmadığı gayet açık… Tekrar serbest bırakıldığında bu sefer bir hayvana değil bir kadına bir çocuğa yapacaktır aynısını. İnsan hayvan ayırt etmeksizin yapılan her zulüm cezalandırılmalıdır.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum